Τα καλοκαίρια θα τον δείτε σε κάποιο από τα κυκλαδίτικα νησιά ή την αγαπημένη του Κρήτη. Τον χειμώνα σε κάποια χιονισμένη πλαγιά με γραφικά, πετρόχτιστα χωριά. Τα ανοιξιάτικα απογεύματα κατηφορίζει στο Σούνιο να προλάβει το ηλιοβασίλεμα και μετά επιστρέφει στην πολύβουη πόλη γιατί όπως και να το κάνουμε το Athens by Night προσφέρεται για πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Η αλλαγή του χρόνου θα τον βρει σε κάποια ταράτσα να απαθανατίζει τον φωτισμένο από τα πυροτεχνήματα ουρανό.
Κοινός παρανομαστής στις περιπλανήσεις του, ο φωτογραφικός του φακός!
Ο Βασίλης Λέζος μας συστήνεται μέσα από 15 φωτογραφίες και μας ταξιδεύει σε πανέμορφες γωνιές με άρωμα… Ελλάδας.
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/48725745743_3930878cc5_k.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/48838496663_eff57cf1e6_k.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Αθήνα.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Ακροπολη.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Γέφυρα-Παλαιοκαρυάς.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Γύθειο.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Ηλιοβασίλεμα-Μετέωρα.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Ηράκλειο.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Λιμνη-Τσιβλου.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Λουτρό-Χανίων.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Λυκαβητός.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Μάνη.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Σέριφος.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/01/Τρίκαλα-Κορινθίας.jpg)
![](https://passenger.gr/wp-content/uploads/2020/06/33127483_2140976082798708_7712625287715880960_n.jpg)